141 ZİRAAT MÜHENDİSİ ALIMI İÇİN 4571 BAŞVURU GELDİ


Tarım Kredi’nin Ziraat Mühendisi Sınavına Yoğun İlgi…
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin 16 bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde istihdam etmek üzere 140 ziraat mühendisi alımı için açtığı sınava 4571 kişi başvurdu.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ali Naci Bostancı yaptığı açıklamada, bu kadar çok müracaat olmasının Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine olan güvenin ve kurumun kamuoyu nezdindeki itibarının bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Genel Müdür Bostancı, özel, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ziraat mühendislerinin de Tarım Kredi Kooperatiflerinde çalışmak için müracaat ettiğini belirterek, “Bu da Tarım Kredi’nin kamuoyu nezdinde güvenilir bir marka durumuna gelmesinin en önemli göstergesidir. Bu açıdan bu sayıyı çok önemsiyoruz. Keşke imkanımız olsa da bize başvuran herkesi işe alabilsek.” diye konuştu.

En önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirten Genel Müdür Ali Namık Bostancı şunları söyledi: “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 1 milyon 100 bin ortağına ve Türk çiftçisine hizmet götürüyor. Son yıllarda devletten tek bir kuruş dahi almadan 400 milyon lira bedelli yatırımlar yaptık. Bu yatırımlarımızla bir yandan kırsal kesimin refah düzeyinin artırılmasına katkı sağlarken, diğer yandan da yeni istihdam alanları yarattık. Bu manada 2006 yılından itibaren 1000’i iştiraklerimizde olmak üzere, 1600’ü Ziraat Mühendisi, 1183’ü yüksekokul mezunu, 942’si de hizmet alım yöntemiyle toplam 4 bin 725 yeni personel istihdam ettik.”

Ziraat mühendisleri danışmanlık yapacak

Genel Müdür Ali Namık Bostancı, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığından sonra ülkemizde en fazla ziraat mühendisi istihdam eden kuruluş olduklarını ifade ederek, “Yeni istihdam edeceğimiz ziraat mühendislerimiz de çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi ve doğru tarım için sahada olacaklar. Onlara modern tarım teknikleri hakkında danışmanlık hizmeti de sunacaklar. Böylece hem tarımsal üretime, hem de çiftçilerimizin bol verim almalarına katkı sağlayarak onların gelir seviyelerinin artmasına vesile olacaklar.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.