23 NİSAN KUTLAMALARI SÜRÜYOR


ERYAMAN TÜRK SANAT MÜZİK  KOROSU GÖNÜLLERİ F ETHETTİ
Ankara  – (Nevzat  Ozan) –  Büyük Önderimiz Mstafa Kemal Atatürk’ün çocuklara emanet ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının yeni bir kutlama yıl dönümü sanat severleri biraraya getirerek buluşturdu.
23 Nisan kutlamaları çerçevesinde, Sanatçı Deniz İlhan İlkyaz yönetiminde çok sayıda yetenekli amatör  ve profesyonel sanatçının oluşturduğu  Eryaman Türk Sanat Müziği korosu bu özel günün anısına Eryaman’da coşkulu bir konser verdi. Gerek Eryaman yerleşkesi ve gerekse çevre yerleşim yerlerinden çok sayıda kişinin katıldığı etkinlik Eryaman Atatürk konağında gerçekleştirilldi. Etkinlikte, Türk sanat müziği korosuna çok sayıda müzik sever katılarak hoşça vakit geçirdiler. 
Yaklaşık 4 saat süren konser süresince, bu güzel günün anlam ve önemini anlatan çok özel şarkılar sanatçılar tarafından solo ve koro olarak icra edildi. Sanat müziği korosunun bir anlamda da liderliğini yapan Deniz İlhan İlkyaz yaklaşık 2 yıldan bu yana aynı yerde  birbirinden çok değerli sanatçı ve solist arkadaşlarla konser verdiklerini hatırlattı. İlkyaz; bu kapsamda her hafta Cumartesi günü periyodik olarak etkinliklerini yine aynı yerde gerçekleştirdiklerini  söyledi.  Etimesgut Belediyesine bağlı Eryaman sosyal etkinlik ve sosyal tesislerde haftanın belirli günlerde gerçekleştirilen etkinliklerde Türk Sanat Müziği Korosunun yanısara, Türk Halk Müziği ile yine ”Şiir sofrası” adı verilen şiir etkinlik günleri de gerçekleştiriliyor. 
23 Nisan Egemenlik ve Çccuk bayramı nedeni ile bu akşam Eryaman Atatürk Meydanında da akşam saatlerinde bir eğlence programı da düzenlenecek.  Kapsamlı bir organizasyonun gerçekleştirildiği ve çok sayıda kişinin katılacağı etkinlikte çeşitli yörelere ait folklor ekipleri de sergileyecekleri güzel oyunları ile bu anlamlı bayrama neşe, heyecan ve coşku katacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.