3.KÖPRÜ TAM GAZ


Üçüncü Havalimanı’nda ilk etabın 2018’in başına yetiştirilmesi için 13 binin üzerinde personel çalışıyor. Peki 3. havalimanında neler olacak? İşte tüm detaylarıyla bilinmesi gerekenler…

3.havalimanı  tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak. İlk etabı 2018’in şubat ayında açılacak hava limanı projesi tüm hızıyla ilerliyor.

Uçaktan indikten sonra, çıkışın çok kısa sürede olacağı havalimanında çalışmaların ivme kazanması için gerekli bütün personel ve ekipman sağlanmış durumda.

Projenin kısa süreli iş programından dolayı projelendirme, altyapı ve üst yapı işlerinin, sahanın farklı bölgelerinde eş zamanlı yürütülmesi tercih edildi.

Bu sayede tasarım, toprak işleri, terminal binası ve diğer destek tesislerinin inşası tüm hızıyla devam ediyor. Terminal binasında kaba inşaat, elektro mekanik sistem montajları, çatı montaj çalışmaları başlarken, bu faaliyetler eş zamanlı yürütülüyor.

N ÇOK PERSONEL VİETNAM VE PAKİSTAN’DAN

Projede an itibarıyla 7 gün 24 saat  13 binden fazla kişi çalışıyor.Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın 15 ülkesinden işçinin çalıştığı havalimanı inşaatında en çok yabancı personel Vietnam ve Pakistan’dan.

Çalışmalar için 2 bini yüksek kapasiteli kamyon olmak üzere 3 bine yakın ağır makine ekipman filosu bulunuyor. Proje bu çalışma sahası ve çalışan sayısı bakımından dünyanın en büyük şantiyelerinden biri olarak gösteriliyor.

2,5 YILDA 6 MİLYAR EURO’LUK YATIRIM

2,5 yılda 6 milyar Euro’luk yatırımın yapılacağı Üçüncü Havalimanı terminalinin ilk giriş noktalarında x-ray ve arama kapıları bulunmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.