6.ULUSLARARASI İNEBOLU DENİZ ŞENLİKLERİ START ALIYOR


6.ULUSLARARASI İNEBOLU HEYEMOLA DENİZ ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR

iNEBOLU Belediyesince beş yıldır gerçekleştirilen ve bu yıl altıncıs gerçekleştirilecek olan Uluslararası İnebolu Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 24-25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde ilçe merkezinde liman alanında kutlanacak.

Bu yıl yapılacak olan festivalin hazırlıkları son aşamaya getirildi. Yapılacak olan Organizasyon Hizmet Alımı ihalesi ile bu sene de Türkiye çapında popüler sanatçılar İnebolu ilçesine akın edecek. Bu yıl  Festivalde,  Sıla,  Haluk Levent & Kurtalan Ekspres, Mustafa Taş, Samet Kölemen vb. sanatçıların  yer alması hedeflenmektedir.

BELEDİYE BAŞKANANIN AÇIKLAMASI

Festival hazırlığını değerlendiren İnebolu Belediye Başkanı Engin  UZUNER;  “İş başına geldiği günden bu yana unutulmuş ve unutturulmuş deniz şenliklerini her yıl düzenleyerek, Türkiye’nin starlarını, uluslararası halk dansları topluluklarını ve farkındalık yaratacak etkinlikleri, doğa, tarih, kültür kenti ilçemize kazandırmaktan çok mutluyuz. 6. Uluslararası İnebolu Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivalini,  bu yıl 24-25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde yapacağız. İlçe dışındaki hemşerilerimiz, gurbetçilerimiz bu tarihlerde ilçemizde toplanabilirler, misafirlerini ağırlayabilirler. Her yıl bir öncekinden daha farklı etkinliklerle bölgemizin öncüsü durumuna geldik. Altıncısını yapacağımız Uluslararası İnebolu Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali’nde de yine süper star olmuş sanatçıları uluslararası halk dansları topluluklarını ve daha önce ilçemizde görülmemiş sürpriz etkinliklerle ilçe dışından gelen misafirlerimizi ve hemşerilerimizi ağırlayacağız. Her zaman dediğimiz gibi Festivalimiz İstiklal Madalyalı İlçemize armağanımızdır.” dedi.

FOTOĞRAF YARIŞMASI DA YAPILACAK

Belediyemce organize edilen 6. Uluslararası İnebolu Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivalimiz kapsamında, doğa, tarih, kültür ve turizm potansiyeline sahip İnebolunun tarihsel, kültürel ve doğal güzelliklerini en iyi şekilde ülkemize ve dünyaya fotoğraf sanatının etkili görselliği ile tanıtmak, korumak ve gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacı doğrultusunda 20-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında ilçede ayrıca  Foto Maraton yapılacaktır.

Yarışmaya katılacak olan fotoğırafların İnebolu Belediyesi İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali Foto Maratonu’na katılacak fotoğrafların 20-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında çekilmiş olması gerekmektedir.

TFSF temsilcisi gözetiminde Seçici Kurulla beraber gerçekleştirilecek değerlendirme neticesinde birincilik ödülü 2000.TL , ikincilik ödülü 1000.TL, üçüncülük ödülü 750.TL, Festival Özel Ödülü 250. TL, Sergileme (en fazla 30 adet) 100.TL, Satın alma (İnebolu Belediyesinin uygun gördüğü sayıda ) 100.TL ‘dir. Festival kapsamında ayrıca çeşitli sanatsal ve spor etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.