ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNA’NIN ZİYARETLERİ SÜRÜYOR


ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, ANKARA UMUM OTOMOBİLCİLER VE ŞOFÖRLER ESNAF ODASI GENEL KURULU’NA KATILDI…

-BAŞKAN DOÇ.DR. MUSTAFA TUNA:

“SİZLERİN İHTİYAÇLARI, SİZLERİN TALEPLERİ BELEDİYEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoför Esnaf Odası’nın 21. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.  

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda yaptığı konuşmada ulaşım sektöründe çalışan esnafa seslenen Başkan Tuna, şu mesajları verdi:

“İşinizin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Hakikaten bu yoğun trafikte vatandaşlara hizmet etmek gerçekten zor. Siz bir kamu hizmeti yapıyorsunuz dolayısıyla sizlerin ihtiyaçları sizlerin talepleri, belediyemiz tarafından çok önemli ve bunları değerlendirme noktasında her zaman destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz.” 

 “İSTİŞARE EDEREK ŞEHRİ YÖNETECEĞİZ”…

 Kent yönetiminde işbirliğinin önemine vurgu yapan Başkan Tuna, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Yeni günün şartlarının getirdiği ihtiyaçlar var. Sizlerle istişare ederek bunları gerçekleştirmek istiyoruz.  Şehrimiz gelişiyor ve büyüyor. Vatandaşlarımızın bizden talepleri var. Ulaşımla ilgili yeni ihtiyaçlar var. Mavi otobüsler, beyaz otobüsler, minibüsler, taksiler bütün Ankara’nın ulaşımını taşıyan siz değerli esnaflarımızla beraber el ele vererek, sizlerin de görüşünü alarak bir uygulamaya geçmeyi düşünüyoruz.”

“VATANDAŞA KARŞI NAZİK OLUN”…

Şoför esnafından vatandaşlara olabildiğince nazik ve anlayışlı davranmaları uyarısında da bulunan Tuna,“Sizden bir ricam var zor bir iş yapıyorsunuz biliyorum ancak nezaket kurallarına olabildiğince uyarsanız, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine biraz daha müsamaha gösterirseniz vatandaş da daha mutlu olur”dedi.

AKKÖPRÜ KAVŞAĞI MÜJDESİ…

Başkan Tuna, trafiğin yoğunlaştığı bölgelere ilişkin çalışmalar yaptıklarını belirterek, Akköprü Kavşağı ile ilgili kısa bir süre içinde yeni bir düzenlemeyi hayata geçirecekleri müjdesini verdi.

Yeni  yol düzenlemesiyle birlikte; Mevlana Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarlarının kesişiminde bulunan Akköprü Kavşağında, Samsun-Konya istikametine iki adet üst geçit köprü,Yenimahalle-Ulus istikametine de altgeçit  yapılacak.”

Artan trafik hacmi ve kavşağın yetersiz kalması nedeniyle yeni kavşak düzenlemesine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Başkan Tuna, köprülerin genişletilerek yaklaşım rampalarının 3 gidiş ve geliş olarak planlandığını, bağlantı kollarından sonra köprülerin ise 4 gidiş ve 4 geliş olarak tasarlandığını açıkladı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.