ANKARA’DA SANAT HAFTASI


İşte Programlar

Bugün başlayacak “Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali” çerçevesinde Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nin bahçesinde kurulacak panayır alanında etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bugün başlayacak “Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali” çerçevesinde Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nin bahçesinde kurulacak panayır alanında etkinlikler gerçekleştirilecek.

“Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali, bu yıl 10. yaşını kutlayacak. Bugüne kadar 33 ülkeden 178 oyunun, 181 bini aşkın seyirciyle buluştuğu festivalde, bu yıl da kukla, gölge oyunu, dans tiyatrosu, opera, bale ve müzikal gibi farklı tekniklerin kullanıldığı çocuk oyunları, atölye çalışmaları yer alacak.

Bu kapsamda dünyanın farklı kıtalarından kendi medeniyetlerini tiyatro sanatı yoluyla Türkiye’ye taşıyan ve birbiriyle paylaşan Almanya, Bulgaristan, Yakutistan, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İtalya, Polonya ve KKTC’den tiyatro toplulukları oyunlarla ve atölye çalışmalarıyla çocuklarla bir araya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.