ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI DEMİREL, ERYAMAN EMEKLİLER KONAĞINI ZİYARET ETTİ


ERYAMAN’A  YENİ ”ATATÜRK” MEYDANI
ANKARA – Nevzat OZAN -Yerleşim yeri itibari ile Ankara’nın  gelişmeye en uygun konumuna sahip Etimesgut belediyesi sınırları içinde bulunan Eryaman bir yandan modern tesis projeleri ile gelişimini  sürdürürken bir yandan da yeni sosyal amaçlı etkinlik alanlarını  hizmete almaya devam ediyor.  Bu hizmet atağı doğrultusunda bir süre önce hizmete açılan ve hemen hemen yediden yetmişe tüm Eryaman halkının yararlandığı Eryaman Emekliler Konağının misafiri bu kez Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’di, geçtiğimiz hafta sonunda  konağı ziyaret eden Demirel, konaktaki etkinlikleri yerinde inceleyerek konak sakinlerinin sorunlarını da dinleme imkanı bulabildi.
GELENEKSEL TAVLA TURNUVASI
 
Emekliler arasında kaynaşma ve bütünleşmeyi sağlamak amacı ile zaman zaman düzenlenen çeşitli etkinlikler arasında yeralan Geleneksel Tavla turnuvasında dereceye giren emeklilere ödül ve plaketleri de Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel tarafından verildi. Demirel, bu turnuva organizasyonu ile bireyler arasında etkin bir dayanışmanın kurulmasına da katkı sağlayarak yardımcı olabileceğine vurgu yaptı. 
 
Ödül öncesinde emeklilerle sohbet eden Demirel, hemen hemen her kesimden emeklinin kolaylıkla yararlanibildiği ve boş zamanlarını değerlendirdiği  tesislere sahip çıkmalarını isteyerek şunları söyledi: “Emekli konakları, aile yaşam merkezleri, spor merkezleri, park ve yeşil alanlar inşa ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bu tesisleri biz sizin kaynaklarınızla yapıyoruz. Cebinizdeki paraya nasıl sahip çıkıyorsanız, bu tesislere de öyle sahip çıkınız”Çünkü biz sizlerin parasını harcıyoruz. Yönetimimiz süresince hep rantabl olan projelere öncelik verdik. Bütçemizi son derece planlı olarak kullandık. Ki bildiğiniz gibi görevi devraldığımızda belediyemizin çok büyük miktarlarda borcu bulunuyordu.Ama şimdi ise herhangi bir finansman sıkıntımız bulunmamaktadır ve bu anlayışla da halkımıza hizmet veriyoruz. Ayrıca yine bilindiği gibi Eryamanımızda yalnızca kadınlarımızın yararlandığı ikinci bir konak ve sosyal tesisimiz de bulunmaktadır.Bu mekanında yeterli olmadığını biliyoruz en kısa zamanda Yunus Emre Kültür ve Spor komplekisimizde bazı üyelerimizin de olurlarını alarak bu  yeri yine kadınlarımızın bazı etkinliklerine tahsis etmeyi düşünmekteyiz.” ‘  .
 
ATATÜRK MEYDANI
 
Demirel, emekliler konağı yanında yapımı tamamlanan meydana, ‘Etimesgut Belediyesi Atatürk Meydanı’ adını vereceklerini belirterek, “Bu meydanda hemşehrilerimiz bir araya gelecek, konserler, etkinlikler düzenleyecekler. Bu meydan tam bir yaşam alanına dönüşecek.  Çocuklarımız için trafik eğitim alanı da oluşturuyoruz. Çocuklarımız da trafik kurallarını bu alanda uygulamalı olarak öğrenecekler” şeklinde konuştu. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı Demirel’in katıldığı tavla turnuvası ödül töreninin ardından  seçkin ses ve saz sanatçılarından oluşan GÖNÜLLÜ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU elemanları da verdikleri konserle birbirinden güzel şarkılarla katılımcılara güzel dakikalar yaşatarak gönülleri fethettiler. Konserde konser üyeleri tarafından Hüzzam,Rast,Hicaz ve Kürdilicazkar makamlarında eserler seslendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.