BOZCAADA RAHATLADI.


YAPILAŞMA KARARINDAN VAZGEÇİLDİ

Bozcaada’nın bakir koylarının ihaleye çıkarılması Bozcaadalıları ve sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, yükselen tepkiler üzerine karardan vazgeçildiğini açıkladı.Bozcaada’nın yapılaşmaya açılması, bakir koylarının işletmeli plajlara çevrilmek istenmesi Bozcaada halkını isyan ettirdi. Bozcaadalılar parti, ideoloji gözetmeden “yanlış” dedikleri bu uygulamaya hep beraber karşı çıktı.

Bozcaada koylarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihale edilecek olmasına karşı Bozcaada Belediyesi, adadaki dernek ve STK’ların başlattığı sosyal medya kampanyası saat 20.00’da başladı. Kampanyanın başlamasından yaklaşık 1 saat sonra Twitter’da #bozcaadabizim hashtagi Türkiye’nin gündeminin ilk sırasında yer aldı.

Bozcaadalılar belirlenen saatlerde bilgisayar başına geçerek seslerini sosyal medyada duyurmaya çalıştılar. Ayrıca Bozcaada’nın ünlü mekanlarından Çınaraltı Kafe’de de bir sosyal medya ekibi kampanyanın nasıl yürüdüğünü kontrol ederek, sosyal medyanın nabzını tuttu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.