BİRAZ DA SİYASET.


Siyaset Meydanları renkleniyor

Demokırasinin vazgeilmez unsularından biri olan siyasi partilerin çalışmaları hız kazandı.

HASAN YAKUP – 18 Şubat günü Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı ve İlçe Başkanlıkları için çok hareketli bir gündü. MHP Ankara İlBaşkanlığının Atatürk Spor Salonunda düzenlediği ‘Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı ve Üye Katılım Töreninde tribünler tıklım tıklım doluydu.

Tören sonrası MHP Keçiören İlçe Teşkilatında Başkan Mustafa Sargın’la sohbet ettik.

Başkan Mustafa Sargın’a bu törende her ilçeden onar kişiye sembolik olarak rozet takıldığını hatırlatarak il genelinde üye kaydı yapılan yaklaşık 7 bin kişi içerisinde Keçiören ilçe teşkilatının payını sorduğumuzda çok ilginç ve bir o kadar da net bir cevap verdi.

“Keçiören Ankara’nın en büyük ikinci anakent ilçesi ve bir milyon nüfusa sahip. Keçiören bir yönüyle de diğer merkez ilçelere oranla hem hızlı nüfus artışı ve göçlerden nasibini alan hem de devlet memurlarımızın yerleşim yeri olarak tercih ettiği önemli bir memur kentidir. Dolayısıyla ilçemize bu yönüyle bakıldığında hemşerilerimizin herhangi bir siyasi partiye üye olup olamayacaklarının en önemli nedenini rahatlıkla ortaya koymak mümkündür.”

Bunun üye kayıtlarına nasıl yansıdığını sorduğumda ise; “Biliyorsunuz Devlet Memurları Kanunu gereğince memurlar siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar, hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar. Bu durum tabiatıyla yukarıda da izah ettiğim üzere partinize üye kazandırmak için ulaşacağınız insan kaynağını kısıtlamaktadır” diye konuştu.

Bu kısıt içerisinde nasıl bir çalışma yürüttüklerini ve vatandaşa nasıl ulaştıklarını sorduğumuzda ise; “Keçiören İlçe Teşkilatı, yönetim kurulu, mahalle temscilcileri ve kadın kollarının mahalle mahalle geniş bir alan taraması yaparak seçmenlere ulaşmaya çalıştığını ve üye kayıtlarını gerçekleştirdiklerini” söyledi.

Sohbetimizde söz döndü dolaştı Sivil Toplum Kuruluşlarının siyasete olan etkisine geldi. Bu konuda görüşlerini sorduğumda Başkan Sargın şunları söyledi; ”Sosyal, Siyasi, Mesleki, Ekonomik, Kültürel veya Mahalli, adı ve kaynağı ne olursa olsun Sivil Toplum Kuruluşu benzeri yerlere üye olmalarının insanlar üzerinde olumlu bir etki yapmakta. İster ulusal ölçekte ister bölge veya isterse mahalli bir seviyede olsun her insan bilinçaltında bir vakıfa, bir derneğe, bir cemiyete, bir kuruma ya da bir gruba karşı güçlü bir bağlılık hissi besliyor. Bunun en önemli nedeni de insanın kendini daha iyi, daha güvende ve daha güçlü hissetmesi.

Aidiyet duygusu gelişmiş insanlarla yola çıkıldığı zaman başarıyı yakalamanız hiç de zor değil. Çünkü aidiyet duygusu ve mensubiyet şuuru gelişmiş insanlarla her zeminde ve her şart altında her tür mücadeleye gözü kapalı girersiniz. Bilirsiniz ki bu insanların kafası vatan için çalışır, kalbi millet için atar. Çizgisi bellidir. Milim sapma yapmaz. Milliyetçi Hareket Partili her bir üye isimlerinin önüne asla bir sıfat koyma yarışında değildir. Bilirler ki bu millete hizmet etmek demek; tıpkı Allah’ın huzurunda namaza durduğumuzda manevi anlamda safları sık tutarak, araya şeytanı sokmamak demekse, siyasi anlamda da hizipçilere, arabozuculara ve işbirlikçilere karşı güçlü ve tek yumru olmak demektir.”

 Son söze gelirsek… Önümüzdeki dönemde siyaset çarkı baş döndürücü bir hızla dönecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.