BODRUM BELEDİYE BAŞKANINDAN KRİTİK ÇAĞRI…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan kritik çağrı: Giriş – çıkış yasaklanmalı

Türkiye’nin turizm merkezi Bodrum’un Belediye Başkanı Ahmet Aras, son 15 günde Koronavirüs nedeniyle ilçede 7 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirerek, “Virüs tehdidi nedeniyle büyük illere giriş çıkış yasağı yeterli değil, Koronavirüs vakasının görüldüğü ilçelere de giriş çıkış yasağı getirilmeli” diyerek hükümete çağrıda bulundu.

 

Türkiye’nin turizm cenneti Bodrum’un Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan hükümete dikkat çeken çağrı. Son on beş günde Koronavirüs nedeniyle ilçede 7 can kaybı yaşandığını bildiren Bodrum Belediye Başkanı Aras, hükümetin büyükşehirlere getirdiği giriş çıkış yasağını olumlu karşıladıklarını belirtirken, virüs vakası görülen ilçelere de giriş çıkışın yasaklanmasını istedi.

İLÇELER DE YASAK KAPSAMINA ALINMALI

ANKA Haber Ajansı’ndan Mehtap Belen’in sorularını yanıtlayan Bodrum Belediye Başkanı, ilçenin resmi nüfusunun 176 bin 500 olmasına rağmen şu anda 70 bini yazlıkçılar olmak üzere nüfusun 300 bine çıktığını kaydederek, ilçeler arası giriş çıkış yasağı talep etmesinin gerekçelerini şu sözlerle açıkladı:

“Bodrum’da ilk can kaybımız,  İstanbul’dan gelen büyüğümüzün vefatı ile oldu. Bodrum’un girişinde kontroller sürüyor, alınan tedbirler açısından Muğla’nın da dolaşıma kapatılması etkili oldu. Sadece kamusal ve sağlık ihtiyaçları için giriş, çıkış sağlanıyor. Ancak iller arasında yapılan bu düzenleme, salgınla etkin mücadele için Koronavirüs vaka sayısına göre ilçeler arasında da yapılarak, giriş çıkışlar ve trafik akışı acil ihtiyaçlar dışında engellenmelidir. Bodruma gelen insanlar evine kapanamıyor, evin ihtiyaçları, tadilatı, alışverişi var o yüzden bunlar şehir içinde insanlarla temas ettiler. Bodrumun riski büyük oranda bu yüzden, ilçeler arasında getirilecek seyahat düzenlemesi bu riskin büyük oranda azalmasına neden olacaktır.”