DÜNYADA BİR İLK….

KURUMUŞ ÇİÇEKLER ANKARA’DA AÇTI….

ANKARA-Türk sanat ve el becerisinin sonucu, uzun, yorucu ve sabırlı bir çalışma sonucu gerçekleştirilen Kurumuş Ciçek Sergisi Ankara’lı sanatseverlerle buluşturuldu. ‘Anadolu’nun Güçlü Sesi’ olarak nitelendirilen İç Anadolu Birliği’nin ( İÇAN ) desteğiyle “Kurumuş Çiçekler Ankara’da Açtı” adlı sergi Ankara Zafer Çarşısı Büyükşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Galerisi’nde izleyicileri ile buluşturuldu. Sergide sanatseverlerin beğenisine sunulan resimler,  İç Anadolu Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Işık’ın yıllar boyu ülkemizden ve dünyadan derlediği kurumuş çiçeklerden oluşuyor.  .
Sergi açılışı öncesinde konuşan İsmet Taş ve Mehmet Akif Işık İç Anadolu Birliği ve Sergi hakkında  bilgi vererek bu tür bir organizasyonun Dünyada bir ilk olduğuna vurgu yaptılar.

Genel Başkan İsmet Taş,  Anadolu Birliğinin en büyük hedefinin dünyada Türkiyeyi temsil etmek olduğunu belirtti. Taş, Türkiyenin alî menfaatlerini en üst seviyede gözeten, varlık ve bekâsını koruyan, kollayan bir birlik olmayı hedeflediklerini, aynı zamanda devletin elinin uzanamadığı noktalarda sivil toplum kuruluşları olarak buna destek vermek olduğunu belirtti.

İsmet Taş, faaliyetlerine ilişkin olarak,“ Sosyal faaliyetler, kültürel faaliyetler, ekonomik faaliyetler, bölgesel hedefler ve küresel hedefler şekildedir…. Muasır medeniyetler üzerinde bir güneş gibi parlayabilmek için dünyanın büyük ekonomilerinden olmak zorundayız. Biz İç Anadolu Birliği olarak buna ne kadar katkıda bulunabilirsek, bu bağlamda çalışmalar yürütüp gayretler sarf edebilirsek kendimizi o denli mutlu hissedeceğiz” şeklinde konuştu.
İsmet Taş, Yozgat, Eskişehir, Konya şubelerini açtıklarını, diğer illerde temsilciliklerinin yanı sıra Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan temsilciliklerinin de bulunduğunu belirtti.

Koleksiyonunun sahibi İç Anadolu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Işık ise yaptığı açıklamada, uzun yıllar içerisinde görevli gittiği yurdumuzun çok çeşitli bölgelerinden ve dünyada çeşitli ülkelerden derlediğini aktardı.

Çok sayıda sanatseverin katıldığı  ve 9 Aralık tarihine kadar açık olacak sergideki resimler 100 TL karşılığında temin edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.