ERYAMAN ATATÜRK EMEKLİ KONAĞI SEZONU AÇTI


Yeni sezon açılışında Etimesgut Belediye Başkanlığından bazı  üst düzey yöneticileri de hazır bulundular.

ANKARA – Ankaranın örnek ve öncü yerleşim yerleri arasında bulunan Eryaman semtinde yeralan Etimesgut Belediyesi Atatürk Emekliler Konağı kültürel etkinlikleri yeni sezonda da tam hız devam edecek. Bu kapsamda bir süreden bu yana sezon nedeni ile ara verdiği ve çeşitli etkinlikleri içeren faaliyetlerine hafta içinde yeniden ‘’start’’ verdi.  Çok sayıda davetlinin katıldığı Atatürk Emekli konağının yeni sezon açılışı Konak Müdürü Murat Demirhan tarafından yapıldı. Demirhan, dönem içerisinde emekliler arasında bireysel kaynaşma, dayanışma ve birlikteliğin sağlanması amacı ile çeşitli kültürel  faaliyetlerin gerçekleştirildiğini hatırlatarak bu sezonda da belirlenen bir program çerçevesinde etkinliklerin devam edeceği müjdesini verdi.  Demirhan’ın verdiği bilgiye göre, konakta  haftanın belirli günlerinde, öncelikli olarak Türk Sanat Müzilği,Türk Halk Müziği ile Şiir Sofrası Dostları adı altında üç önemli ana etkinlik gerçekleştiriliyor.

Eryaman  Atatürk Emekli Konağının Mayıs 2019 tarihinde ara verdiği yaz sezonunun yeniden açılışı ile ilgili düzenlenen açılış etkinliğine,  Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış  Belediye Meclisi bir önceki üyesi Cennet Özcan, Göktürk Aile Yaşam Tesisleri Müdürü Mustafa Kaya, Atakent  Aile Yaşam Tesisleri Müdürü Arzu Can Tabak ile Etimesgut belediyesi kadın kolları başkan ve üyeleri katıldı.

ŞİİR SOFRASI DOSTLARI

Bu arada 2016 yılından bu yana İbrahim Atasoy tarafından faaliyet gösteren Şiir Sofrası Dostları grubu da yeni sezonun açılışını aynı etkinilkte yerini aldı. 2 Mayıs 2019 tarihinde yaz tatiline giren Şiir Sofrası,Dünya Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği Başkanı Ozan Yakup Temeli ile Aşık Selahatin Dündar’ın katılımı ile edebiyatın Şiir temsilcileri 26 Eylül 2019 tarihinde  bir araya gelerek açılışla faaliyetlerine başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.