ERYAMAN ŞİİR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR


ŞİİR DOSTLARI ”ŞİİR SOFRASINDA” BULUŞTUi

ANKARA  – Nevzat OZAN – Ankara’nın çağdaş yerleşim yerlerinden olan Eryaman’da sürdürülen  sanat ve kültürel amaçlı etkinlikler tam hız sürüyor. Etimesgut  Belediyesinin Eryaman Emekliler Konağında uzun bir süreden bu yana  sürdürülen  ve her geçen gün  büyük beğeni ile izleyenen ‘’Şiir sofrası’’ etkinliklerinin bir yenisi  daha geçtiğimiz  Perşembe  günü gerçekleştirildi.  Eryaman sakinlerinin yanısıra çevre yerleşim birimlerinden de çok sayıda sanatseverin katıldığı  ‘’ Şiir sofrası’’  etkinliklerinde birbirinden güzel şiir şair ve aktarımcılar tarafından izlleyicilerle buluşturuldu.

Yaz  sezonun başlaması nedeni ile Mayıs ayı sonuna kadar sürecek olan  şiir etkinliklerine düzenli olarak Eryaman’da ikamet  eden  30’ u aşkın şiir dostu katılldı. Kimi katılımcılar söz konusu ‘’şiir sofrası’’  etkinliğıine e   kendi şiirleri ile katılırlarken,  kimi  şiir sever katılımcı ise bir başka şairlere ait  şiirlerleri okuyarak iştirak ediyorlar.

23 NİSAN VE 19 MAYIS İÇİN ÖZEL PROGRAM

Şiir Sofrası etkinliğini gerçekleştiren ve bu etkinliğin organiasyonun gerçekleştiren şiir dostu İbrahim Atasay’da   amaçlarının  Eryaman’daki  şiir dostlarını biraraya getirerek, büyük bir emekle yazdıkları şiirlerini geniş bir kitle ile buluşturmak olduklarını ifade etti.  Yaklaşık  iki yıldan bu yana düzenli olarak gerçekleştirildiğini hatırlatan Atasoy, ayrıca bu tür etkinliklerin  bireyler arasında kaynaşmanın ağlanmasına da büyük kaçtkı sağladığına değindi.

Atasoy’un verdiği bilgiye göre,, her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen ‘’şiir sofrası’’ etkinliğine  çeşitli mesleklerden  30 u aşkın  şiir sever ve şair katılıyor. Atasoy; ‘’ Cumhuriyetimizin en önemli değer ve sembollleri olarak bilinen günler  için de ayrı  bir program hazırladıklarını da ifade ederek, önümüzdeki  23 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerindeki günlerin önemine  uygun  olarak özel bir program hazırlığı içinde olduklarını  sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.