FORD OTOSAN’DA ÜRETİM YENİDEN BAŞLIYORI


Ford Otosan’da bugün saat 16.00’dan itibaren 16.00-24.00 vardiyası ile yeniden üretime başlanacağı duyuruldu. Coşkunöz Holding ise bu akşam çalışmaların yeniden başladığını duyurdu.

Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Yücel Yücel, Coşkunöz Metal’de üretimin başlaması ve yedek parça ikmalinin yeniden yapılması sonucu, Ford Otosan’ın bugün saat 16.00’dan itibaren üretime başlayacağını duyurdu.

 Yücel Yücel açıklamasında, “Bugün saat 16.00’dan itibaren 16.00-24.00 vardiyası ile yeniden üretime başlanacak. Çalışan arkadaşlarımızın, dışardan gelip provakatörlük yapmak isteyenlere uymayacaklarına inanıyorum. Ford Otosan işçisinin fabrikaları ve işine sahip çıkacaklarından kuşkumuz yok” dedi.

ÜRETİM BAŞLADI

Bursa’da işçilerin 4 günden beri yaptıkları eyleme son vererek, işbaşı yaptığı Coşkunöz Metal Form’daki gelişmeleri, şirketin bağlı olduğu Coşkunöz Holding, yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurdu. Yapılan açıklamada, Türkiye otomotiv sektöründe yaşanan ve ülke ekonomisine önemli ölçüde etki eden bu süreç sonrasında üretimin tekrar başladığı vurgulanarak, “Süreç içerisinde çalışanlar ile toplu görüşme yoluyla durum özeti, isteklerinin sanayimize ve şirkete olan tesiri, çalışanlar açısından doğuracağı etkiler anlatılmıştır. Ardından çalışanların kendi değerlendirmelerini yapmaları talep edilmiştir. Olumlu karşılanan bu diyalog ardından üretim faaliyetleri 20 Mayıs 2015 akşamı itibariyle tekrar başlamıştırö denildi.IRD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.