HAVA KALKANIMIZ DAHA DA GÜÇLENİYOR


Türkiye için bir ilkti! TSK 24 tane sipariş verdi

TAI tarafından tasarlanan Hürkuş uçağının silahlı modeli “Hürkuş C” için Kara Kuvvetleri Komutanlığı 12’si kesin, 12’si de opsiyon toplam 24 adet sipariş veriyor.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında dağıtılan bültene göre yüzde 51 Kale Grubu , yüzde 49 Rolls-Royce ortaklığıyla şirket kurulacak.

Kale Grubu Türkiye’nin savaş uçağı projesi Milli Muharip Uçağı’nın da (TF-X) aralarında bulunduğu askeri ve sivil alanlarda uçak motoru geliştirmeyi hedefliyor

023 yılı itibarıyla F-16’nın yerini almaya başlayacak Milli Muharip Uçağı, çift motoru, kanadındaki Türk bayrağı logosu ve tasarımıyla dikkat çekiyor. TUSAŞ, Milli Muharip Uçağı’yla ilgili detayları ilk kez IDEF 2017 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda sergileyecek.TSK ihtiyaçları kapsamında, teknolojik yönden bağımsız bir hava gücü olma yolunda çok önemli bir adım olan TF-X benzetimli maketi ile ilk kez TUSAŞ standında katılımcılarla buluşacak.

F-16’LARIN YERİNİ ALACAK

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinden 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak devreden çıkartılması düşünülen F-16 uçaklarının yerini alacak uçağın özellikleriyse göz dolduruyor. Milli Muharip Uçak Projesi kapsamında tasarlanan TF-X’te yeni nesil bir uçakta olması gereken düşük görünürlük, dâhili silah yuvası, yüksek manevra kabiliyeti, artırılmış durumsal farkındalık ve sensör füzyonu ekipmanlar bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.