IC ENERJİ GRUBU ATAKTA


IC Enerji Grubu, 2013 Değerlendirme ve 2014 Hedefleri Toplantısı 15 Şubat 2014 tarihinde yapıldı.

IC Enerji Grubu, 2013 Değerlendirme ve 2014 Hedefleri Toplantısı, enerji grubuna bağlı şirket yöneticilerinin katılımı ile İstanbul IC Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirildi.

“Başlangıçtan Bugüne IC” konulu kısa bir film gösteriminin ardından Enerji Grubu adına IC Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen’in açılış konuşmasını yapmasının ardından toplantı, Enerji Grubu’nun üretim vedağıtım bölümlerinin sunumlarını yapmasıyla devam etti.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Genel Müdürü Hikmet Sezer,“2013 Değerlendirme ve 2014 Hedefleri” başlıklı bir konuşmasında faaliyet alanlarının 20 bin kilometrekare olduğunu ve Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da hizmet verdiklerini söyledi.

Toplantıda, TREDAŞ ve Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (TREPAŞ) ile ilgili bilgiler veren Sezer, “Trakya bölgesinde, 23 ilçe, 28 belde ve 687 köyümüzde 1.6 milyon vatandaşımıza elektrik dağıtım hizmeti götürmekle birlikte TREPAŞ da enerji satış hizmetini müşterilerineulaştırıyor. TREPAŞ tarafından2013 yılında 6.2 milyar kWhenerji satışı gerçekleştirildi” dedi.

-ÜÇE KATLANAN YATIRIMLAR

TREDAŞ Genel Müdürü Sezer, özelleştirme öncesi 2011 yılında yatırım seviyelerinin 22 milyon TL olarak gerçekleştiğini söyleyerek, 2012 yılından itibaren bu yatırımları hızla yükselttiklerini vurguladı.

Sezer, ‘’Biz, 2012 yılından itibaren geçmişin de açığını kapatacak şekilde, 62 milyon TL, 2013 yılında da 68,7 milyon TL yatırım yaptık. 2014 yılında da 67 milyon TL yatırım yapma hedefimiz var. Bu yatırımların büyük kısmı tesis yatırımlarından oluşuyor. Biz bu tesisleri yaptıkça, müşteri memnuniyetinin artması ve kesintilerin giderilmesi gibiolumlu neticelerini alıyoruz” şeklinde konuştu.

-“TREDAŞ’TA 2013 YILINDA BİTİRİLEN PROJELER”-

2013 yılında birçok projeyi gerçekleştirerek faaliyete soktuklarını ifade eden Sezer, projelerden şöyle bahsetti:

“Saha faaliyetleri yönetim sistemleri, önemli bir konuyu oluşturmaktadır. Saha faaliyetleri yönetim sistemi, merkezde sahadaki tüm işlemleri kaydederek takip etmemizi sağlıyor. Enerji kalitesini takip için Otomatik Sayaç Okuma Sistemini kurduk. Şu an sattığımız enerjinin yüzde 40’ını kWh olarak, insan faktörü olmadan, hataya yer açmayacak şekilde tamamen uzaktan okuyabiliyoruz. Şu an 4 bin adet sayaç uzaktan okunmakta. Şebekemizin bütün verilerini topladık ve şebeke modeli oluşturarak10 yıllık gelişim haritası hazırladık. Bu da bizim ilerideki yatırımlarımızın nasıl yapılması gerektiği konusunda ciddi ışık tutuyor. Sahaya hakimiyet alanında da önemli çalışmalar yaptık. Bu çerçevede, 3200 şebeke binası, 208.000 alçak gerilim direk, 125.000 orta gerilim direk ve yaklaşık 770.000 sayaca ait coğrafi envanter bilgilerini sahada topladık.”

-TREDAŞ’IN 2014 PROJELERİ VE HEDEFLERİ-

Sezer, 2014 yılındaki önemli projelerinden birinin, SCADA, CBS ve OMS projeleri olduğunu anlatarak, TREDAŞ’ın 20 bin kilometrekare alanda çok büyük bir şebekeyi yönettiğini bildirdi.

Sezer, şunları kaydetti:

“Alana hakim olmamız çok önemli. Mevzuatın da bir gereği olarak 2015 yılında faaliyete almak üzere bir SCADA sistemini devre alıyoruz. Bununla, bizim elektriği aldığımız noktadan, tüketiciye sattığımız nokta arasındaki tüm şebekemizi, uzaktan izleyebildiğimiz ve belli bir noktaları uzaktan kontrol ederek kesintilerin çok daha hızlı şekilde giderildiği bir yapıya geçmeyi hedefliyoruz.”

-IC HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM ÇEÇEN DE TOPLANTIYA KATILDI-

Toplantının ikinci bölümü, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanıİbrahim Çeçen’in katılımıyla devam etti.

İbrahim Çeçen, toplantıda yaptığı konuşmasında, TREDAŞ’ın enerji dağıtımı adına Trakya Bölgesi’nde çok önemli bir iş yaptığını vurgulayarak, yıllarca devlet geleneğiyle yönetilmiş bir şirketi özel sektöre adapte etmenin kolay bir iş olmadığını söyledi.

Çeçen, konuşmasında şunları ifade etti:

“Bugün TREDAŞ, 400’ün üzerinde daimi çalışanı, yan çalışanlar ile birlikte bini aşkın çalışanı bünyesinde barındıran bir şirket. Aynı zamanda 20 bin kilometrekarelik bir alanda enerji dağıtımı ve pazarlama satışı yapıyor. Dolayısıyla çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Devlet geleneklerine alışmış, devletin yapısına alışmış, yıllarca devlet geleneğiyle çalışmış bir şirketi özel sektöre adapte etmek çok da kolay değildir. Bu anlamda sizlere ve yöneticilere, bu süreci başarılı geçirdiğiniz için teşekkür ederim.”

-“2013 YILI EN YOĞUN YILIMIZ OLDU”-

Çeçen, 2013 yılının kendileri için en yoğun yıl olduğunu vurgulayarak, 2013 yılında birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlattı.

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Geçen yıl 2013 yılının bizim için önemli olduğunu söylemiştim. Gerçekten de çok önemli bir yıl oldu. Geçen yıl, şu an içinde bulunduğumuz IC Hilton BomontiOteli’nde 3 bin kişi çalışıyordu. İkinci büyük işimiz, Rusya’nın St. Petersburg kentindeki Prukovo Havalimanı inşaatıdır. Yine burada 3 bin-4 bin kişi çalışmıştır. Çalışan bütün arkadaşlarımız 24 saat çalıştı ve bu tesisi de başarılı bir şekilde, süresinde ve kalitesinde bitirmeyi başardık.”

 

 

-“3. BOĞAZ KÖPRÜSÜ, İFTİHAR EDİCİ BİR PROJE”-

Çeçen, çok önemli iki projenin taahhüdü altına girdiklerini belirterek, bunlardan birinin Rusya’daki otoyol projesi ile Türkiye’nin en büyük ve en prestijli projelerinden olan 3. Boğaz Köprüsü projesi olduğunu dile getirdi.

Toplantı, günün anlam ve önemine istinaden çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Toplantıya, IC Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ruhi Yamaner,TREDAŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Erdoğan, TREPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Akdemir ile TREDAŞ, TREPAŞ ve İÇTAŞ Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş’nin tüm yöneticileri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.