MHP İSTANBUL ADAYI ASLAN: ”8 HAZİRAN GÜZEL BİR SABAH OLACAK.”


Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan’ın oğlu oyuncu Mehmet Aslan, 7 Haziran seçimlerinde milletvekilliği için yarışacak genç adaylardan biri. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 2. Bölge 6. sıradan aday olan Aslan ile Türkiye gündemini, yaklaşan seçimleri ve projelerini konuştuk.

Vekillik için yarışan en genç adaylardan birisiniz. Gençlere özel projeleriniz var mı?

Siyasete girme sebebim gençlik. Türk gençliği bana çok şey kazandırdı. Sıra geri ödemekte, hizmet etmekte, Meclis’te kendilerinden birini görmelerinde ve sorunlarına aynı pencereden bakan insanın olmasında. Siyasete girerken de uyuşturucuyla mücadele kampanyası ‘Gel Kardeşim’i başlattım. 70 can kurtardık. Bu gösteriyor ki gençlerin desteğini alabiliyoruz. 44 il 80 üniversitede 20 binden fazla öğrenci panellerimize katıldı. Türkiye ölçeğinde bir rekor. Uyuşturucu hep asayiş problemi olarak düşünüldü. Devlet projesi haline getirilmezse çözüm üretilemez, kökü kazınamaz. Bunun bir devlet politikası olması için elimden geleni yapacağım. Yeni bir hedefim daha var, çocuk istismarı.

Çalışmalara başladınız mı?

Altyapısını düzenliyor arkadaşlar, seçildikten sonra üniversitelerde ve diğer platformlarda paneller düzenleyeceğiz. Farkındalık, gündem oluşturma ve bilinçlendirme olacak amacımız.

Hedeflerinizden birini ulaşılabilir vekil olmak diye açıklamıştınız. Bunu nasıl başaracaksınız?

Siyasete zengin olmak için, makam mertebe için ya da insanlar benim etrafımda ‘sayın vekilim, sayın vekilim’ diye dolaşsın diye girmiyorum. Hatta bu hitap şeklini istemiyorum. Sosyal medyadan ulaşacaklar, 15 senedir telefon numaram aynı. Şimdi nasıl ulaşabiliyorlarsa aynı şekilde ulaşacaklar. Benim açımdan da hiçbir şey değişmeyecek.

Neden MHP?

MHP geçmişiyle Selçuklu, Osmanlı hepsini ecdat bilen, aynı şekilde Cumhuriyet’in kuruluşuna ve değerlerine sahip çıkan, bir o kadar da dini istismar etmeden yaşayan tek parti. Diğer partiler bu saydıklarımın en az biriyle problemli.

8 Haziran sabahı sizce nasıl bir güne uyanacağız?

Heyecanlı ve çok güzel bir sabaha uyanacağız yeter ki elektrikler kesilmesin. Umut dolu bir sabah olacak. Karanlık ve sis perdesi aralanacak, kafalardaki soruların giderilmesi için çaba sarf edilecek, herkesin ruhen rahatlayacağı, korku psikolojisinin yok edildiği bir sabaha uyanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.