OSTİM,ULUSAL KALİTE HAREKETİ’NE KATILDI


ORHAN AYDIN: “BU MODELİ, FİRMALARIMIZA DA ÖNERECEĞİZ VE ONLARIN MÜKEMMELİYET YOLCULUĞUNDA YOL ALMASI İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ.”
ALTAN: “OSTİM TÜRKİYE’DEKİ DİĞER TÜM ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE ROL MODEL OLACAK.”

ANKAR-Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü de katıldı. KalDer, UKH’ye katılan OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde, EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulayarak, kurumsallaşmış bir yapının oluşturulmasına ve stratejilerin geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Ulusal Kalite Hareketi (UKH), Türkiye’nin kendi alanında öncü kuruluşlarının katılımı ile büyüyor. OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, düzenlenen imza töreniyle Ulusal Kalite Hareketi’nin üyesi oldu. İyi Niyet Bildirgesi İmza Töreni, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve KalDer Ankara Yönetim Kurulu Başkanı M. Fahir Altan’ın katılımıyla, OSTİM Yönetim Binası’nda 26 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşti.

KalDer tarafından 1998’de, ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi, yönetim kalitesi uygulamalarının yaygınlaştırılması ve böylelikle ulusal rekabet gücümüzün artırılması amacı ile başlatılan UKH ile birlikte; OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde, EFQM Mükemmellik Modeli uygulanarak, kurumsallaşmış bir yapının oluşturulmasına ve stratejilerin geliştirilmesine katkı sağlanacak.

“Tüm firmalara taşıyacağız”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, törende yaptığı konuşmada, kalite için atılan imzanın sinerji oluşturacağını, KalDer içinde diğer bölgelere de güzel bir örnek olacağını kaydetti. Aydın, “Buradan hem firmalarımıza hem bölgemize hem de ülkemize bir yarar çıkacağına can-ı gönülden inanıyorum.” dedi.

Kalite anlayışını küme firmaları ile bölgedeki tüm firmalara taşıyacaklarını bildiren Orhan Aydın, “Türkiye’de, uygulamalarından iyi sonuç alınmış ve bizim de inandığımız bu modeli, firmalarımıza da önereceğiz ve onların mükemmeliyet yolculuğunda yol alması için çaba sarf edeceğiz. Yapacağımız işbirliğinin, kurumlarımıza, şahıslarımıza, bölgemize ve ülkemize yararlı olmasını katkı sağlamasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

“OSB’lere örnek olacak”
KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Fahir Altan ise OSTİM’in Türkiye’deki diğer tüm Organize Sanayi Bölgelerine rol model olacağını dile getirdi. İyi niyet belgesinin temel amacını; ‘Biz KalDer olarak sizin arkanızdayız. Siz de evet OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak biz bu işe gönül verdik.’ şeklinde açıklayan Altan, temel hedeflerinin, ülkemizde rekabet edebilir kurum ve kuruluşlar yetiştirerek, bireyin hem yaşam kalitesini hem de refah seviyesini yükseltmek olduğunu vurguladı. Fahir Altan, OSTİM’de, rekabet edebilir kurumlar yetiştirmek için Avrupa Kalite Yönetim Vakfı’nın EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulayacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.