RUSYA TÜRKİYE İLE ASKERİ TEKNİK ALANINDAKİ PROJELERİ DURDURDU


Rusya Askeri Teknik İşbirliği Federal Servisi Üst düzey temsilcisi, Türkiye ile askeri teknik alandaki tüm projelerin dondurulduğunu bildirdi.

Temsilci Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin NATO üyesi olmasına bakmaksızın bu ülke ile askeri teknik işbirliği aktifleri bir şekilde geliştirildi. Yakın zamanda tüm projeler donduruldu” dedi.

RUSYA KÜLTÜR BAKANLIĞI, “TÜRKSOY İLE TEMASLARI DURDURUN” DEDİ

Rusya Kültür Bakan Yardımcısı Alla Manilov da, Kültür Bakanlığı’nın bölgelere Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile vakit kaybetmeden temasları durdurmasını teklif etti.

Rus haber ajansı Ria Novosti’ye açıklamada bulunan Manilov, “Kültür Bakanlığı bu kuruluşla temasların en kısa sürede askıya alınmasını ve etkinliklerine katılınmaması öneresinde bulundu” açıklamasını yaptı.

Rusya’nın teşkilata üye olmadığını sadece gözlemci statüsünde olduğunu da belirten Manilov, Kültür Bakanlığı’nın bugün Tataristan, Başkurdistan, Ağar  Cumhuriyeti, Tuva Cumhuriyeti, Hakasya ve  Saha Cumhuriyeti başkanlarına birer telgraf göndererek TÜRKSOY ile temaslarını durdurmalarını önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.