S. HANİFE BÜYÜKAYDIN İLK ŞİİR KİTABI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI


S.HANİFE BÜYÜKAYDIN İLK ŞİİR KİTABI İLE İLGİLİ HAZIRLIKLARI SON AŞAMAYA GETİRDİ
”BENİM ADIM AŞK”
Şiir duyguların kelimelerle ifadesidir. Şiir-gönül denilen ovada, aydınlık hur ufuklara doğru dört nala koşan deli tay’dır.Şiir gökkuşağıdır.
 
S.Hanife Büyükaydın, kalıcı ve güzel şiirlere yönelmiş, o uğurda emek caba sarf eden tabiri caizse çiçeği burnunda şair adaylarımızdan birisidir. . Kendisinin bu gayretli çalışmaları, sabırlı ve hoşgö dolu yüreğiyle, geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğinden asla şüphemiz yoktur. Hassas duygulu, ince yapısıyla, kolay şiir yazan birisi..
 
Özellikle, kendinden önde gidenleri ustaları dinler, ustaların öğüt ve tavsiyelerinden faydalanır. Sevgi dolu yüreği ve yumuşak başlığıyla kazandıklarını beyin dağarcığında depolar, onun bu türlü davranışları ona gelecekte daha çok şeyler kazandıracaktır. Buna yürekten inanıyorum.
 
Basit cümlelerle konuşur gibi şiir yazmaya çalışan şairimiz, ‘son derece de mütevazi bir yapıya sahip bulunmaktadır. İşte bu güzel davranışı, bu içten düşünce, bizi ona daha da çok bağladı. Şiirin, sarp ve çarpıcı yollarında, emin adımlarla ilerlemesi için mükemmel bir donanıma sahip olması gerektiğini iyi biliyordu.
 
S,Hanife Büyükaydın, çalışmalarını son aşamaya getirdiği ve ”BENİM ADIM AŞK.” adını verdiği bu ilk şiir kitabı olma özelliğine sahip olacak.  Elbette, bu eserinde birtakım acemilikleri bulunacaktır. Ama, Bütün bunlar onun şiir yolculuğuna çıkmasına bir engel değildir. Ona, şair ve yazarlarımızın yapacağı destekle gösterecekleri ilgi ve alâka ile geleceğin güzide bir şairini yoğuracağımıza inanıyorum.
 
Bu güzel çalışmayı sayın Büyükaydın; şu cümlelerle okuycularına özetliyordu;  ”’Bir insan olarak yaşadığım ve yaşayacağım tüm duyguları,hayallerim,hüzünlerim,isyanlarım,gözyaşlarım,umutlarım ve sevinçlerimle örentüleyip ”kulaktan kalbe” inecek dizelerle haykırdım..Sessizcerüeke!,,Burada olup bana kulak verdiğiniz için teşekkür ederim.”
 

Bizlerde kendisine amatörce yaptığı çalışmalarda bu kardeşimize başarılar diliyor, başarılarının bir ömür boyu devam etmesini arzuluyoruz. 72 adet toplam şiirin bulunduğu ilk şiir kitabında en beğendiği, DURDURUN DÜNYAYI adlı şiirini de bu sayfalarımızda siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyoruz;

DURDURUN DÜNYAYI
Geliyor birbiri ardına kelimeler,
Dökülüyor yüreğimden dizeler..
Durdurun dünyayı!
İnecek var!
Ortasından değil,
arka kapısından ineceğim!
Sonsuzluğa giden yolda,
Bir durak var,
Beni bekleyenlerin diyarına açılan,
kapıdan gireceğim!
Bir adım!
Bir adım daha..
Geldim geleceğim!
Dur!
Bitmemiş daha ömür,
feleğin sillesinden geçeceğim!
Şu abı hayat bir nefeslik demdir!
Bir nefes ki her alışımda,
sevgiliye özlemdir.
Geldi gelecek derken,
geç/ ömrüm baharım!
Kalmışım ayazın da,
içimdeki son sabahın!
Düşmüşüm Yusuf’un kör kuyularında,
bir zalimin eline..!
Bırak2 koydu bir başıma beni,
bu sevdanın gurbe/n de!
Esirger şu canımdan bir selamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.