SANAT ENGEL TANIMIYOR


İSTANBUl-Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi’nden gitar dersi alan görme engelli Hüseyin Cem Cengiz, sanatın engel tanımadığının bir kez daha ortaya koydu. Hem şiir yazan hem de beste yapan Cengiz, “Gençlik Sanat Merkezi efsane bir yer. Sadece gitar değil, piyanosundan kemanına kadar her şey var burada” dedi.Kadıköy Belediyesi’nin, Acıbadem’de bulunan bir asırlık tarihi köşkü aslına uygun restore ederek faaliyete açtığı Gençlik Sanat Merkezi’nde eğitim gören Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencisi görme engelli Hüseyin Cem Cengiz, sanatın engel tanımadığının en yeni örneklerinden birisi oldu.

6 aylıkken ortaya çıkan bir hastalık sonucunda görme yetisini kaybeden Cengiz, sanatın her dalıyla ilgileniyor. Gitar çalan ve beste yapan Cengiz, merkezde verilen eğitimden oldukça memnun.

Kendisiyle birebir ilgilenildiğini söyleyen Cengiz, önceden de gitar çaldığını, ancak kendisini geliştirmek istediğini anlatarak, “Buranın yetkilileri de çok ilgilendiler, saygıyla yaklaşıp ellerinden geleni yaptılar benim için. Bire bir dersler aldım ve kendimi çok geliştirdim. Gençlik Sanat Merkezi efsane bir yer. Sadece gitar değil, piyanosundan kemanına kadar her şey var burada” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.