ŞEHİR TİYATROLARI 100.YAŞINDA


İstanbul Şehir Tiyatrolarının kuruluşunun 100. yılı, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda düzenlenen galayla kutlandı.
Eski adı Darülbedayi olan İstanbul Şehir Tiyatroları’nın kuruluşunun 100. yılı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen galayla kutlandı.

Gala öncesinde, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ve beraberindeki sanatçılar, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nden Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na yürüdü. Yazıcıoğlu ve beraberindekiler, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin duvarına da Darülbedayi Caddesi tabelası astı. Bu sırada sanatçılar toplu fotoğraf çektirirken, bazıları da selfie yaptı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen 100. yıl galasına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile aralarında

Kadir İnanır, Erdal Özyağcılar, Perihan Savaş, Zihni Göktay, Cihan Ünal, Sezai Yılmaz ve Çiğdem Tunç gibi sanatçılar ile çok sayıda Şehir Tiyatrosu sanatçısı katıldı.

Galada konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Darülbedayi’nin 100. yılı nedeniyle güzel bir gece hazırlandığını vurgulayarak, Tebrik ediyorum. 100 daha diyorum. İnanıyorum ki, Şehir Tiyatromuzu Erhan Bey ekibiyle birlikte geleceğe taşıyacak. Bendeniz de bu 100 yılın kutlamalarında bulunmaktan büyük şeref duyuyorum. Geçmişi biraz bilen birisi olarak, burada bulunmaktan büyük haz duyuyorum dedi.

Topbaş, günün anısına Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu’na bir plaket verdi.

Galanın sonunda, Burak Kut, Cihan Ünal, Erol Evgin, Hakan Aysev ve Nükhet Duru gibi birçok sanatçı sahne aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.