TÜRKİYE-ÜRDÜN TİCARİ İŞBİRLİĞİ


ANKARA-Pekcan ile Hammuri, Amman’daki Sanayi,Ticaret  ve Tedarik Bakanlığı’nda gerçekleştirdikleri görüşmede, “Serbest Ticaret Bölgesi Anlaşmasının yenilenmesi ve karşılıklı ticaret hacminin artırılması” konularını ele aldı.

Türkiye ile Ürdün arasındaki ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Ticaret ve Tedarik Bakanlığında konuk bakan ile bir görüşme gerçekleştirildi  Görüşmenin ardından Ticaret Bakanı Pekcan yaptığı açıklamada  iki ülke arasındaki ticaret anlaşmasını Ürdün lehine güncelleme dahil birçok konuyu masaya yatırma ve iki ülkenin ticaret hacmini arttırma gibi meseleleri ele almak üzere Ürdün’de olduklarını ifade etti

Pekcan ayrıca 15-16 Kasım’da Türkiye’nin ev sahipliğinde “Ürdün’de Yatırım” konulu bir konferans düzenleneceğini belirtti.

Öte yandan Ürdün Sanayi, Ticaret ve Tedarik Bakanı Hammuri ise toplantıda iki taraf için de önemli olan ekonomik ve ticari konuların görüşüldüğünü kaydetti.

Hammuri, ülkesinin daha önce devam etmeme sinyali verdiği serbest ticaret anlaşması konusunu ele aldıkları görüşmenin her iki ülke için de faydalı sonuçlar doğurmasını umduklarını dile getirdi.

Ticaret Bakanı Pekcan, bugün, Amman’da Ürdün Başbakanı Ömer er-Razzaz ile de bir ara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.