TÜRSAB ÇITAYI YÜKSELTTİ.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya:”Türkiye’de yapılan Hint düğünlerinde ortalama 1,5 ila 5 milyon dolar arasında harcama yapılıyor. Düğün ile seyahati birleştiren bu organizasyonlar, Türkiye ekonomisine ciddi miktarda döviz katkısı sağlıyor. 2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var.” açıklamalarında bulundu.

WorkShop TravelShop ve TravelShop Türkiye Genel Müdürü Murtaza Kalender: “Hindistan ile vize sıkıntımız var. Çin’e uyguladığımız e-visa’yı Hindistan’a uygularsak 2020’de 1 milyon Hintliyi Türkiye’ye getirebiliriz. Yılda 20 düğün hayal değil.” ifadelerinde bulundu.

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya , Türkiye’de yapılan Hint düğünlerinde ortalama 1,5 ila 5 milyon dolar arasında harcama yapıldığını belirterek, “Düğün ile seyahati birleştiren bu organizasyonlar, Türkiye ekonomisine ciddi miktarda döviz katkısı sağlıyor. 2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var.” dedi.

Workshop Travelshop tarafından düzenlenen “B2B Luxury MICE Workshop” etkinliğinde konuşan Bağlıkaya, Türkiye’de yapılan Hint düğünlerinde ortalama 1,5 ila 5 milyon dolar arasında harcama yapıldığını söyledi.

Bağlıkaya, düğün ile seyahati birleştiren bu organizasyonların Türkiye ekonomisine ciddi miktarda döviz katkısı sağladığını belirterek, yılın 9 ayında Hindistan’dan gelen turist sayısında yüzde 84 artış yaşandığını bildirdi.

Ağırlıklı Hindistan olmak üzere değişik ülkelerden gelen toplam 200 tur operatörüyle birlikte çalıştıklarını anlatan Bağlıkaya, “Bu operatörler, kendi ülkelerinin önemli potansiyellerini diğer ülkelerdeki etkinlikler ve düğün organizasyonlarına götüren acenteler. Burada misafirlerimizi ağırlıyoruz. Türkiye’nin o pazarlarda neler sunabileceğini göstermek için bu etkinlik düzenlendi.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.