YAPTIRIM KARARINA TEPKİLER SÜRÜYOR


İran ve Rusya’dan Türkiye’ye destek

ABD’nin Türkiye’ye karşı yaptırım kararının ardından Tahran ve Moskova yönetimleri açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda iki ülkenin ABD’nin bu kararını kınadığı belirtildi.

ABD’nin Türkiye’ye yönelik akıl dışı kararı sonrasında dünyadan tepkiler yağıyor… Rusya ve İran konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Rusya’da Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD´nin kendi çıkarlarına uygun davranmayan her ülkeye karşı yaptırım uygulamaya hazır olduğunu söyledi.

ABD’nin Türk bakanlara yaptırım uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Çepa, “Rusya´da şöyle bir söz var, ordu ve deniz filosundan daha iyi müttefik yok. Amerika’nın ise ABD dolarından daha iyi müttefiği yok. Avrupa güçlü olunca, onlar Avrupa Birliği´ne karşı oluyorlar. Çin güçleniyor, Çin düşman oluyor. Türkiye ABD´nin istediği gibi davranmayınca hemen yaptırımlar ve ticari savaşlar uygulamaya başlıyorlar. ABD´nin çıkarlarına uymayan şeyler olunca, onlar hemen buna karşı belirli eylemler uyguluyorlar ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.